• تجهیزات خانه هوشمند لگراند فرانسه

تجهیزات خانه هوشمند لگراند فرانسه

خانه هوشمند لگراند

بیشترین آزادی عمل با کمترین پیچیدگی

آرزوی تمامی ما داشتن بالاترین سطح راحتی و امنیت در منزل با کمترین پیچیدگی و در نهایت داشتن یک منزل هوشمند بوده است. برای سال ها این هدف مهندسین و طراحان بوده تا بتوانند راه حلی برای این موضوع ارایه نمایند و هم اکنون لگراند ساده ترین تکنولوژی ممکن،  “InOne by Legrand“، را ارایه نموده است.

با استفاده از تکنولوژی خانه هوشمند لگراند تمامی محصولات برقی به یکدیگر و به دنیای خارج مرتبط میشوند تا بتوان به راحتی امنیت و ارتباطات داخل منزل را به همان سادگی در خارج از منزل نیز کنترل نمود .

با استفاده از این سری جدید محصولات شما میتوانید با توجه به نیاز  خود یا با توجه به کاربری های متفاوت ( روشنایی، پرده های برقی، سیستم های چند رسانه‌ای و …) و یا با ترکیب این کاربری ها و ایجاد فضا های مختلف ( برای میمهانی ها ، استفاده از  سینمای خانگی ، و …) یا به منظور ایجاد سناریو‌های مختلف برای انجام کارهای روزمره و یا دوره ای ( خروج از منزل ، برگشت به منزل و …) استفاده نمایید. به این علت که شما همیشه به تغییر نیاز دارید ، شما میتوانید سطح راحتی مورد نظر خود را بر اساس نیاز و بدون تغییرات اساسی در منزل خود ارتقا دهید.

بنابر این بدون توجه به اینکه شما در کدام بخش از منزل هستید ، کنترل کاملی بر روی سیستم برقی منزل خود دارید. حتی اگر شما دیر به منزل میروید میتوانید با استفاده از اینترنت چراغهای منزل را روشن نمایید تا چنین به نظر رسد که در منزل هستید ، همچنین شما میتوانید داخل منزل را کنترل نموده و از وضعیت سیستم دزدگیر و دیگر تجهیزات حفاظتی منزل نیز آگاه گردید.

خانه هوشمند لگراند

"بنابراین با استفاده از InOne by Legrand میتوانید خیالی آسوده داشته باشید."

اولین نگاه : برازنده و هوشمند

در اولین نگاه InOne by Legrand کلید و پریز برازنده ای برای منزل شماست

ولی با یک تفاوت کلی : این یک محصول هوشمند با توانایی یادگیری و تکرار شرایطی است که برای محیط شما مناسب است .

شما میتوانید بدون محدودیت و به سادگی  نسبت به تغییر و برنامه ریزی مجدد آن اقدام نمایید .

خانه هوشمند لگراند فرانسه

محصولات خانه هوشمند InOne by Legrand به دو دسته تقسیم میگردند:

تکنولوژی خانه هوشمند

اگر در منزل شما امکان سیم کشی مجدد وجود ندارد و یا اینکه نمیخواهید تغییرات پیچیده ای در منزل بوجود آورید میتوانید از مجموعه ارتقاء سیستم استفاده نمایید ، این مجموعه از تکنولوژی امواج رادیوئی استفاده مینماید و به هیچگونه تغییری در سیم کشی کنونی منزل نیاز ندارد. البته هر دو سیستم میتوانند در کنار یکدیگر بدون هیچ محدودیت ارتباطی فعالیت نمایند .

خانه هوشمند و کنترل از راه دور

 مجموعه نصب جدید و مجموعه ارتقاء سیستم ، نصب جدید با استفاده از تکنولوژی Power Line کار مینماید . این سیستم به هیچ گونه سیم کشی اضافه ای نیاز ندارد ، تنها یک نول مشترک باید در تمام سیستم سیم کشی مورد استفاده قرار گرفته شده باشد .

نمونه سناریو های خانه هوشمند لگراند فرانسه :

کنترل نور هوشمند

صبح : سناریوی خروج از منزل

در یک منزل معمولی در صبح هنگامی که میخواهید از منزل خارج شوید بایستی تمام چراغها را چک نمایید تا خاموش باشند، پرده ها را ببندید و سیستم دزدگیر را فعال نمایید بنا براین باید حداقل 10 کلید را چک نمایید.

ولی در یک منزل مجهز به InOne شما تنها یک کلید را در کلید کنترل سناریو در ورودی منزل فشار می دهید و مطمئن باشید که تمامی چراغها خاموش شده اند ، پرده های برقی بسته شده اند و سیستم دزدگیر نیز فعال شده است.

کنترل هوشمند پرده ها

در دفتر کار :

در یک اطاق جلسه عادی به منظور آماده شدن برای جلسه یا نمایش یک پروژه جدید بایستی که شدت نور محیط را کم نمایید ، پرده های برقی پنجره ها را ببندید ، پرده پروژکتور را پایین آورده و پروژکتور را روشن نمایید ، بنا بر این حداقل باید 4 کلید را تنظیم نمایید ولی در اطاق جلسه تجهیز شده با InOne تنها کاری که باید انجام دهید فشار یک کلید بر روی کنترل روی میز کنفرانس است تا شدت نور محیط کم شود ، پرده های برقی بسته شده و پرده پروژکتور پایین آورده شود و پروژکتور نیز روشن شود.

سیستم in one خانه هوشمند

عصر: تماشای فیلم مورد علاقه خود

شما و دوستان در اطاق پذیرایی منزل نشسته اید و میخواهید یک فیلم را در کنار یکدیگر تماشا نمایید.

با استفاده از کنترل از راه دور InOne میتوانید روشنایی محیط را کاهش دهید ،

پرده ها را ببندید.

و با استفاده از همان کنترل میتوانید سیستم سینمای خانگی خود را کنترل نموده و DVD مورد علاقه خود را پخش نمایید.

خانه هوشمند در منزل مسکونی

شب : رفتن به خواب

در یک اتاق خواب معمولی شما باید برای خاموش کردن چراغها از تخت خارج شوید

و همچنین کنترل تلویزیون و سیستم صوتی را در دسترس خود نگه دارید.

ولی در یک اتاق خواب مجهز به In One تنها یزی که نیاز دارید کنترل از راه دور In One می باشد که به شما امکان میدهد تا تلویزیون، چراغها و حتی پرده های پنجره را کنترل نمایید.

سیستم های چند رسانه ای:

یکی دیگر از زمینه هایی که امروزه در زندگی ما حضور پیدا کرده است سیستم های چند رسانه ای و کاربری اینترنت در منازل است. شما حداقل 2 تلویزیون در منزل دارید، میخواهید تا اطلاعات موجود بر روی رایانه خود را با رایانه همراه خود جابجا نمایید و یا از بازی های شبکه ای استفاده نماییدو همچنین میخواهید گوشی تلفن خود را از این اطاق به اطاق دیگری منتقل نمایید. در یک منزل معمولی برای دستیابی به این هدف باید در هر اطاق حداقل 1 پریز تلفن ، 1 پریز آنتن و یک سیستم کابل کشی شبکه داشته باشید و یا حتی ممکن است نیاز به سیم کشی مجدد داشته باشید ولی در یک منزل تجهیز شده به InOne تنها یک مدل پریز چند رسانه ای در اطاق ها وجود دارد که شما میتوانید از آن برای تلویزیون ، تلفن و رایانه استفاده نمایید.

هوشمند سازی لگراند

جنبه های فنی:

نصب تجهیزات خانه هوشمند لگراند  InOne تفاوت ظاهری آنچنانی با دیگر انواع کلید و پریز ندارد، همانگونه که در شکل نشان داده شده است تمامی تجهیزات داخل واحد از طریق یک نول مشترک به یکدیگر متصل شده اند(ترتیب قرار گرفتن تجهیزات مهم نیست) و از این طریق
مکانیزم های InOne بین همدیگر ارتباط برقرار مینمایند . در سیستم رادیویی دیگر حتی به ارتباط نول مشترک نیز نیازی نیست و تجهیزات از طریق ارتباط رادیویی اطلاعات را رد و بدل مینمایند . تجهیزات InOne میتوانند در سه حالت عمل نمایند : مستقل ، راهبر و پیرو. در حالت مستقل همانگونه که مشخص است مکانیزم به صورت مجزا و همانند یک مکانیزم عادی عمل مینماید و در ارتباط با هیچک یک از دیگر مکانیزم ها قرار ندارد البته در این حالت میتوان با استفاده از کنترل از راه دور آن را هدایت نمود ، در حالت راهبر ، مکانیزم به عنوان عمل کننده اصلی در گروه عمل مینماید و دیگر مکانیزم های عضو گروه را کنترل مینماید . در حالت پیرو مکانیزم از طریق یک مکانیزم راهبر کنترل میگردد. به جز این 3 حالت، حالت دیگری به نام سناریو نیز وجود دارد که در آن مکانیزم ها از طریق یک مکانیزم اختصاصی کنترل سناریو راهبری میشوند. هر کلید کنترل سناریو میتواند تا 4 سناریو را کنترل نماید . هر سناریو میتواند به تعداد نامحدود مکانیزم را شامل شود ، ولی هر مکانیزم میتواند حداکثر در 16 سناریو عضو باشد .

لگراند خانه هوشمند

پروسه برنامه ریزی یک سناریو و یا یک گروه راهبر و پیرو بسیار ساده است:

1. صفحه رویی کلید های مورد نظر را بردارید

2. دکمه Learn را بر روی مکانیزم راهبر / سناریو فشار دهید (چراغ Learn روی مکانیزم به حالت چشمک زن تبدیل میشود)

3. دکمه مورد نظر برای آن سناریو / کنترل را فشار دهید

4. دکمه Learn را بر روی مکانیزم پیرو فشار دهید (چراغ Learn روی مکانیزم به حالت چشمک زن تبدیل میشود)

5. عمل مورد نظر را بر روی مکانیزم پیرو اعمال نمایید

6. استپ های 4 و 5 را برای دیگر مکانیزم های پیرو مورد نظر تکرار نمایید

7. دکمه Learn را بر روی مکانیزم راهبر / سناریو فشار دهید (چراغ Learn روی مکانیزم خاموش میشود)

همانطور که میبینید برنامه ریزی محصولات InOne به هیچ عنوان پیچیده نیست. سناریو ها میتوانند از تمامی عملکرد های مورد نظر شما مانند کلید، دیمر، کنترل پرده و … تشکیل شوند و حتی میتوانند سطح روشنایی تنظیم شده بر روی دیمر را نیز به خاطر آورند

امکانات چند رسانه ای خانه هوشمند لگراند:

نصب تابلوی اتوماتیک کنترل سیستم چند رسانه ای InOne بسیار ساده است. ساختار کابل کشی مورد نیاز خانه هوشمند لگراند بر اساس سیستم Star مورد استفاده در شبکه های کامپیوتری میباشد که بایستی با کابل استاندارد Cat6 مدل SSTP انجام شده باشد. پریز های مورد استفاده نیز از نوع پریز RJ45 Cat6 SSTP میباشند. ورودی سیم های تلفن ، آنتن و شبکه کامپیوتری ساختمان / ارتباط اینترنتی ADSL به تابلو مرکزی InOne متصل میشوند. کابل های اتصال از کلیه پریز های چند رسانه ای منزل به قسمت توزیع تابلو InOne متصل میشوند و پس از آن کلیه امور به صورت اتوماتیک انجام می پذیرد . تنها چیزی که باید تغییر نماید کابل ارتباط مورد مصرف از پریز چند رسانه ای در دیوار تا تجهیزات مورد نظر است ، برای مثال برای استفاده از یک تلفن بایستی کابل ارتباط RJ45/RJ11 را استفاده نمایید و یا برای تلویزیون از کابل ارتباطی RJ45/Coaxial استفاده نمایید ولی پس از وصل کردن کابل ارتباطی ، توزیع سیگنال به صورت اتوماتیک انجام می پذیرد. همچنین در صورت نیاز به استفاده چندگانه از یک پریز در یک زمان شما میتوانید از یک دوبل کننده استفاده نمایید ، این قطعه کارکرد یک پریز را به 2 تقسیم می نماید به این معنا که در یک زمان شما میتوانید از یک پریز برای تلویزیون و تلفن و یا تلفن و شبکه استفاده نمایید.

امکانات خانه هوشمند لگراند

سئوالات متداول

خیر ، شما میتوانید از تجهیزات رادیویی InOne استفاده نمایید. این سری از تجهیزات به هیچگونه تغییری در سیم کشی ساختمان نیاز ندارند و شما میتوانید بدون تغییر سیستم کابل کشی منزل از آن استفاده نمایید.

خیر، هر محصول InOne یک شماره شناسایی منحصر به فرد دارد و در هنگام برنامه ریزی تجهیزات بر اساس این شماره شناسایی منحصر به فرد کنترل میشوند . برای اطمینان از این نکته که هیچگونه نویز خارجی وارد سیستم سیم کشی منزل نمیشود شما میتوانید از مکانیزم فیلتر نویز کد 3609 استفاده نمایید. این مکاینزم کلیه نویز های ورودی و خروجی را از روی سیستم برق حذف مینماید.

بله، با استفاده از مکانیزم ارتباطی کد 3606 شما میتوانید ارتباط را بین دو شبکه Power Line و رادیویی برقرار نمایید و از طریق هر دو شبکه تمامی تجهیزات را کنترل نمایید. برای مثال شما میتوانید سیستم دزدگیر بی سیم InOne را با استفاده از  یک کلید سناریوی معمولی Power Line کنترل نمایید.

بله، شما میتوانید با استفاده از مکانیزم ترکیب کننده 3 فاز سیگنال های کد 3608 ارتباطی را بر روی تمامی سیستم برق منزل منتقل نمایید.

شما میتوانید از سری تجهیزات مودولار InOne  مانند مکانیزم کلید کد 3600 با ماکزیمم ظرفیت 2500 وات و یا مکانیزم دیمر کد 3601 با ماکزیمم توان 1000 وات استفاده نمایید. این محصولات به صورت مودولار میباشند و میتوان آن ها را در داخل تابلوی برق استاندارد نصب نمایید.

بله ، شما میتوانید با استفاده از پروسه زیر یک سناریوی تعریف شده را اصلاح نمایید:

  1. صفحه رویی کلید های مورد نظر را بردارید
  2. دکمه Learn را بر روی مکانیزم راهبر / سناریو فشار دهید ( چراغ Learn بر روی تمامی مکانیزم های آن سناریو به حالت چشمک زن تبدیل میشود)
  3. دکمه Learn را بر روی مکانیزم پیرو مورد نظر فشار دهید (چراغ Learn روی آن مکانیزم خاموش میشود) ( اگر میخواهید که این مکانیزم مورد نظر از سناریو حذف گردد به مرحله شماره 6 بروید)
  4. دکمه Learn را بر روی مکانیزم پیرو مورد نظر مجددا فشار دهید (چراغ Learn روی مکانیزم به حالت چشمک زن تبدیل میشود)
  5. عمل مورد نظر را بر روی مکانیزم پیرو اعمال نمایید
  6. دکمه Learn را بر روی مکانیزم راهبر / سناریو فشار دهید (چراغ Learn روی مکانیزم خاموش میشود)

بله ، شما میتوانید با استفاده از پروسه زیر کلید را به حالت ابتدای استفاده ( Factory Mode ) برگردانید:

  1. دکمه Learn را بر روی مکانیزم پیرو مورد نظر فشار دهید (چراغ Learn روی مکانیزم به حالت چشمک زن تبدیل میشود)
  2. دکمه Learn را بروی مکانیزم فشار داده و برای 10 ثانیه نگه دارید
  3. چراغ Learn برای 5 ثانیه چشمک میزند
  4. کلید به حالت ابتدای استفاده (Factory Mode ) بازگشته است