• آدسا نماینده رسمی لگراند فرانسه

آدسا نماینده لگراند

:: معرفی آدسا  نماینده رسمی لگراند فرانسه در ایران

 

آدسا نماینده لگراند فرانسه در ایرانشركت آدسا در تیر ماه 1377 با هدف ارائه خدمات مشاوره، طراحی و تالیف راه حل های جامع شبكه (Network Solution Providing) تاسیس گردید .

این شرکت در سال 1379 (2000) به صورت رسمی به عنوان نماینده لگراند فرانسه در ایران به فعالیت پرداخت .

به دلیل اهمیت بحث طراحی و اجرای صحیح شبكه های كامپیوتر (Structured Cabling) در شرکت آدسا و همچنین به دلیل اهمیت اطلاعات اكادمیك مورد نیاز و قوانین وضع شده در استاندارد ها جهت پیاده سازی بستر ارتباطی ساخت يافته برای توزيع و دسترسی به انواع رسانه در شبکه داخلی سازمانها، این شرکت از سال 2002 ميلادی رسماً به عضويت BICSI، انجمن تخصصی طراحی و نصب شبكه های كامپيوتر در آمده و به عنوان یک Corporate Member مشغول به فعالیت گردید.

 

 به این ترتیب حجم زیادی از ارزشمندترین اطلاعات تخصصی و تجربیات فنی اعضاء دیگر BICSI در اختیار بخش تکنیکال این شرکت قرار گرفت. از سويی ديگر چون تن دادن به استاندارد ها و دستور العمل های آن، به صورت نسبی مستلزم صرف زمان طراحی بیشتر، زمان نصب بيشتر، هزينه اجرای بيشتر و همچنين توانایی، مرغوبيت و كارآمدی بيشتر تجهيزاتPassive  می باشد، به عنوان يك نياز ضروری، در اين بخش تلاش مستمری صورت گرفت تا بتوانيم به تجهيزات نفیس و تکنولوژی مدرن كمپانی فرانسوی لگراند Legrand دسترسی کامل، مستقیم و به روز پیدا نماییم.

 

گروه لگراند فرانسه هم اکنون بیش از 170 سال قدمت داشته و بالغ بر 170000 نوع محصول را در کلاس جهانی تولید می نماید. گستره وسيع راه حل ها و محصولات اين كمپانی حداقل در بخش شبكه زیر ساخت داده ها، شامل يك رنج  كامل و End to End می باشند، كه همگی تحت عنوان راه حلی بنام  VDI در قلب فرانسه طراحی و ساخته می شوند.

 

رویکرد VDI  شامل همه اجزای مورد نياز در اجرای بخش Passive شبكه های کامپیوتری شامل ترانکینگ ها، رک ها، راه حل های فيبر نوری لگراند، راه حل های مبتنی بر کابل شبکه مسی و اتصالات شبکه در سطوح  CAT7- CAT6a – CAT6 – CAT5e‌ می باشد. اما نكته جالب در رویکرد نوین VDI در لگراند آن است كه در كنار تجيهزات شبكه، تجهزات  Voiceو پریز های تلفن و انرژی (UPS+POWER) به صورت كامل اما یکپارچه ارائه می گردند.

 

از افتخارات شركت آدسا است كه امروزه در اجرای بخش passive پروژه ها، تخصص های انتقال يافته از BICSI و تجهيزات مدرن و نفيس از لگراند فرانسه در كنار هم گردآوری شده و به منظور يك اجرای صحيح، در کلاس جهانی، كارآمد و با هزينه ای پایين تر (یک مرتبه برای همیشه) و كاملا مبتنی بر اصول و قواعد موجود و بسیار فراتر از استانداردها استفاده می گردند.

اهداف كمی و كيفی پيشنهاد شركت آدسا براساس تجهيزات و راه حل های لگراند فرانسه :

  • افزايش ميزان رضايت مندی صاحبان منافع از طريق راه كارهايی مانند مهندسی مجدد فرايندهای سازمان، بهره گيری از امكانات فناوری اطلاعات
  • ارتقای كارايی شبکه زیر ساخت ارتباطی voice data image-VDI سازمانها و
  • اجرای آسان، سريع، دقيق، يكپارچه و فراگير امور جاری سازمانها و شرکتها در راستای افزايش رضايت مشتريان.
  • ارتقای سطح خدمات به مراجعان سازمانها و شرکتها با توسعه كاربری IT.
  • ارائه سريع تر پاسخ به سؤال مراجعان و در نهايت عرضه خدمات شبانه روزی و در تمام هفته به صورت بر خط (online) در كل كشور.
  • ارائه اطلاعات مطلوب تر و مبادله نظام مند داده ها با اشخاص ثالث.
  • ارتقای رضايت شغلی برای كاركنان سازمان از طريق كاهش يا حذف وظايف تكراری و روز مره در نتيجه، ايجاد فرصت برای پرداختن كاركنان به امور مثبت، رضايت بخش و ارزشمند.
  • افزايش در آمدهای نهادها از طريق راهكارهايی چون تسريع در عمليات جاری سازمان
  • استفاده از سيستمی هوشمند كه قادر به تجزيه و تحليل مقدماتی مشتريان موسسه بوده، تا بتوان با انجام بررسی های دقيق بر روی اطلاعات عملكردی مشتريان، اقدام به برنامه ريزی هدف مند و موثر برنامه‌های مشتريان نمود.
  • افزايش سطح اتوماسيون در عمليات اجرائی و توسعه پردازش های رايانه ای