• خدمات نصب و راه اندازی شرکت آدسا

خدمات نصب و راه اندازی شرکت آدسا

legrand fiber optic termination

خدمات شرکت آدسا

آدسا ، شركت مهندسی مشاور انفورماتیك در سطح كشور می باشد كه به قصد ارائه راه حل برای مديريت، امنيت و آناليز تمامی بخشهای زير ساخت اطلاعاتی و مخابراتی ، ارتباطات داده ها و كا مپيوتر سازمان ها – از پائين ترين سطوح شبكه های شما تا كاربردها و سرورهای پيش رويتان – پا به عرصه خدمت به مشتريان خود نهاده است.

آدسا با تكيه بر پيشينه های خود در زمينه های الكترونيك، مخابرات و كامپيوتر، قادر گرديده است تا با ارائه خدمات برتر، امكان فعاليت و كار هوشمندانه تر و بدست آوری ارزش های بالاتر را در مقابل سرمايه گذاری در زمينه فناوری اطلاعات را برای سازمانها فراهم آورد.

عرضه انحصاری راه حل های یکپارچه لگراند فرانسه

هفت زمينه كليدی فعاليت آدسا شامل موارد ذيل است :

1- مشاوره:

آدسا ارائه دهنده خدمات مشاوره ای در زمينه ايجاد، تغيير، توسعه و ترميم بستر فنی شبكه سازمان چه در بعد تجهيزات passive يا active در خصوص مديريت، امنيت، تجزيه و تحليل، توسعه، تهيه Network plan و policy توسعه با بهره گيری از تكنولوژيهای Campus Lan و AVVID Technology و Structured Cabling با توجه به آخرين استانداردهای موسسات ISO,BICSI,ANSI,IEEE ميباشد.

لازم به توضيح است شرط لازم برای حصول نتايج مطلوب پس از اجراء پروژه های IT، طراحی دقيق و علمی قبل از اجراء – طی فازهای نياز سنجی و شناخت، بررسی استراتژيها و IT Master Plan سازمان، طراحی و آناليز قطعات تا تحويل blue print – ميباشد. پر واضح است كه نقش مشاوری صديق و امين كه با شناخت نيازهای مشتری بتواند بهترين راه حل را در اختيار بگذارد در اين مرحله بيش از پيش خودنمايی ميكند.

2- اجراء پروژه های شبكه:

آدسا همواره در جستجوی كالاها و خدمات با ارزش از ديدگاه مشتری ميباشد. يكی از دغدغه های سازمانهايی كه از شبكه های اطلاعاتی و ارتباطاتی بعنوان بستری جهت ارتقاء مزيتهای رقابتی خود بهره ميگيرند، انتخاب محصول با كيفيت و ارزشمندی و دسترسی به آنها است كه صورت مسئله سازمان را به شكلی كارا و موثر حل بنمايد. شركت آدسا با در نظر گرفتن حجم پروژه اقدامات ذيل را جهت اجرای پروژه های شبکه خواهد داد:

برآورد نياز سازمان با درنظر گرفتن توسعه آتی آن، بعنوان نخستين گام از طراحی ضروری است. در اين مرحله، كارشناسان شركت آدسا از شعبات سازمان بازديد و اطلاعات و نيازهای آن را با همكاری مديران و كارشناسان مرتبط، تعيين می كنند. بدين ترتيب، مديران اطلاعات لازم برای مشخص كردن حدود و جزئيات و حتی فازهای اجرای شبكه را در اختيار خواهند داشت.

رک ایستاده اتاق سرور لگراند

طراحی:

هر شبكه كامپيوتری بايد با توجه به شرايط و سياست های هر سازمان، طراحی و پياده سازی گردد که این شبكه های كامپيوتری، زير ساخت لازم برای استفاده از منابع فيزيكی و منطقی را در يك سازمان فراهم می آورند.

 

بديهی است، در صورتی كه زير ساخت فوق به درستی طراحی نشود، در زمان استفاده از شبكه با مشكلات متفاوتی برخورد نموده و بايد هزينه های زيادی به منظور نگهداری شبكه و تطبيق آن با خواسته های مورد نظر، صرف شود.

اين در صورتی است كه مجبور نشويم كه همه چيز را از نو شروع كنيم. يكی از علل اصلی بروز چنين مشكلاتی، طراحی شبكه پس از پياده سازی آن است! يعنی ابتدا شبكه پياده سازی می شود. قبل از آنكه طراحی مناسبی برای آن انجام شود .

اصولا تمام طرح هايی که ارائه می شوند، ارزش پياده سازی ندارند. يکی از معيار های مهم که موجب انتخاب يا رد يک طرح می شود پشتيبانی است، که آيا در صورت پياده سازی اين طرح وضعيت پشتيبانی به چه صورت خواهد بود و چه مقدار هزينه به دنبال خواهد داشت و آيا در موارد بحرانی امکان پشتيبانی و خطايابی سريع وجود دارد يا خير ؟ ممکن است طراحی و پياده سازی اوليه هزينه زيادی را به دنبال داشته باشد، اما طراحی صحيح می تواند موجب کاهش هزينه در نگهداری و همچنين پشتيبانی باشد.

طراحی پروژه

اعزام تيم‌های موازی :

پس از اتمام مراحل طراحی، امكان پياده سازی شبكه با توجه به استراتژی تدوين شده، فراهم می شود شركت آدسا با دارا بودن توان فنی منحصر به فرد آمادگی دارد با به كار گماردن و اعزام تيم های تخصصی موازی، به سرعت اجرای پروژه بدون پايين آمدن كيفيت نصب كمک شايانی انجام دهد.

لازم به ذكر است كيفيت اجرای اين شركت مطابق با استانداردها و سرفصل های بين‌المللی می باشد كه در شرايط گارانتی VDI کاملا ً اشاره گرديده است. اين شرايط مشتمل بر تطبیق دادن وضعيت پروژه با 14 فصل از مستندات استاندارد می باشد كه در اجرای پروژه ملاحظه به آنها ضروری است.

خدمات مشاوره شرکت آدسا

با توجه به شرایط جغرافیایی و فنی و سیاستهای برخی سازمانها که دارای پروژه های بزرگ و در سطح ملی می باشند لزوم استقرار یک فرایند و اجرای پیاده سازی بصورت موازی و همزمان ضروری به نظر می رسد ،

بنابراین از جمله امتیازها و مزیت های رقابتی این شرکت است که قادر هستیم نسبت به ارائه سرویس parallel اعلام آمادگی نماییم. و بدین صورت با عنایت به حضور نمایندگان در اکثر مراکز استانها این شرکت در صورت نياز در اجرای پروژه ها قادر خواهد بود از كارشناسان فنی و نمايندگان خويش بهره ببرد

جهت حل مشكلات مديريتی، امنيتی، نظارت و كنترل و تجزيه و تحليل ترافيك يا عارضه يابی مشكلات موجود، آدسا بهره مند از كتابخانه ای غنی از بهترين نرم افزارهای روز در اين خصوص ميباشد كه پس از سفارشی كردن و تطابق با نيازهای مشتری (Customize) در اختيارشان قرار خواهد گرفت.

4- آموزش:

آدسا آمادگی دارد با عنايت به دانش تخصصی موجود در شركت به انتقال اين دانش به سازمانها و مشتريان خود بنمايد. باشد تا سهم اندكی از دین خود را جهت ارتقاء سطح دانش IT در كشورمان ادا كرده باشيم.

شركت آدسا بواسطه تأكيد هميشگی بر كسب و كار محوری خود كه همان ارائه بهترين مشاوره به مشتريان خود ميباشد، نيازمند حجم بزرگی از اطلاعات در تمامی زمينه های شبكه های اطلاعاتی و ارتباطی ميباشد.

از اين رو در خصوص تجهيزات passive شبكه های كامپيوتر، آدسا عضو رسمی (corporate member) انجمن تخصصی طراحی و نصب BICSI كه يكی از معتبرترين نهادهای دانشی در خصوص تعيين استانداردها و نشر RFC ها و آخرين روزآمد های اطلاعاتی درباره شبكه های كامپيوتری و بطور اخص در مورد طراحی و استاندارهای Media و cabling و عموما” passive equipments ميباشد، گرديده است.

در واقع به دليل اهميتی كه اين شركت در بحث اجرای Passive شبكه ها به اطلاعات اكادميك مورد نياز، قوانين وضع شده در استاندارد ها و دستورالعمل های لازم برای ساخت لايه فيزيكی شبكه قائل گرديد، از سال 2002 ميلادی رسما” به عضويت BICSI، انجمن تخصصی طراحی و نصب شبكه های كامپيوتر در آمريكا، در آمده است. و لذا به عنوان يك Corporate Member مشغول به فعاليت گرديد. به اين ترتيب امروزه حجم زيادی از ارزشمند ترين اطلاعات تخصصی و تجربيات فنی اعضاء ديگر BICSI در اختيار بخش تكنيكال اين شركت قرار گرفته است.

انتقال دانش به مشتریان

5- بازرگانی :

از سويی ديگر واقعيت آن است كه تن دادن به استاندارد ها و دستور العمل های آن، به صورت نسبی مستلزم صرف زمان نصب بيشتر، هزينه بيشتر و همچنين توانایی، مرغوبيت و كارامدی بيشتر تجهيزات Passive می باشد.

لذا در اين بخش تلاش مستمری صورت گرفت تا بتوانيم از محصولات كمپانی فرانسوی لگراند همراه با استفاده از دانش فنی انتقال يافته از BICSI، سخت ترين و زمان بر ترين قسمت شبكه های كامپيوتری را به شكلی مدرن، كارامد و با هزينه ای پائين تر و كاملا مبتنی بر اصول و استانداردها طراحی و اجرا نمایيم.

6- پشتيباني و تامين بهنگام قطعات پروژه:

يكي از دغدغه هاي سازمانها نگهداري و پشتيباني از كاربردها و تجهيزات گرانقيمتي است كه طي مراحل قبل جهت استفاده سازمان راه اندازي گرديده است. انجام تغييرات، روزآمد سازيها و نظارت از اهم اين موارد ميباشد كه آدسا با بهره گيري از مهندسين با تجربه خود، نقش خود را در اين خصوص در قالب قرارداد سرويس و نگهداري، به بهترين شكل ممكن ايفا مي كند.

در بحث ارائه تجهيزات در بازار به مشتريان لگراند از ديگر مهمترين عناويني كه اين شركت سرمايه‌گذاري نموده است به روز رساني موجودي انبار مطابق با آخرين نسخه كاتالوگ Export دو سالانه لگراندبوده است.

در مواردي از پروژه‌ها كه تجهيزات يا كالايي كه در برنامه بازرگاني اين شركت نبوده است متناسب با شرايط زماني پروژه در اسرع وقت سير تشريفاتي بازرگاني مترتب بر واردات آن كالا از طريق پست اكسپرس و يا هوايي و يا زميني و بعضاً دريايي انجام شده و به پروژه تحويل داده شده است.

اين شركت كالاي مورد نياز پروژه ها را از موجودي استوك خويش واقع در تهران و به جهت استفاده بهينه از وقت در شهرستانها از استوك انبار شبكه نمايندگي شهرستانها تامين خواهد نمود.

 

7- گارانتي 20 ساله راهکارهای یکپارچه لگراند فرانسه:

لگراندفرانسه بي شك تنها كمپاني است كه توليد تمامي تجهيزات مورد نياز در اجراي شبكه را خود برعهده دارد
لذا چنانچه محصولات لگراندفرانسه به صورت End-to-End طبق سرفصل VDI خريداري شود ، با تاييد شركت آدسا مشمول گارانتي 20 ساله خواهد بود.گارانتی 20 ساله لگراند فرانسه

براي آن دسته از پروژه ها كه فقط اجزا انتخابي از قطعات را استفاده مي نمايند مشمول گارانتي قطعه به مدت دو سال مي باشند.

بديهي است گارانتي دو ساله فقط شامل تعويض قطعاتي است كه در اثر خطاي فرآيند توليد معيوب شناخته مي شود ليكن گارانتي VDI شامل تضمين كيفيت عملكرد كليه المان هاي شبكه خواهد بود .